IBF Dalen

Innebandy

Kommande matcher

OKTOBER 2026
25 sön 13:30 P12 IBF Dalen Södra, Musköten 2IBF Dalen/Södra Hörnefors IF
— - —
NOVEMBER 2026
1 sön 13:00 P12 IBF Dalen Södra, BråvallahallenHörnefors IF IBF Dalen/Södra
— - —
15 sön 11:30 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Obbola IK/HCIBC
— - —
22 sön 14:30 P12 IBF Dalen Södra, Rörteamet ArenaRöbäcks IF/Blå IBF Dalen/Södra
— - —
27 fre 00:00 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Gimonäs Umeå IF/Väst
— - —
27 fre 19:30 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Gimonäs Umeå IF/Väst
— - —
DECEMBER 2026
5 lör 13:30 P12 IBF Dalen Södra, CarlslundshallenGimonäs Umeå IF/CSÅ-TBO IBF Dalen/Södra
— - —
11 fre 00:00 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Ersboda SK
— - —
11 fre 20:10 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Ersboda SK
— - —
20 sön 13:30 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Hörnefors IF
— - —
JANUARI 2027
9 lör 13:00 P12 IBF Dalen Södra, BråvallahallenHörnefors IF IBF Dalen/Södra
— - —
17 sön 15:00 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Team Thoren Ungdom SK/P12Vit
— - —
29 fre 19:45 P12 IBF Dalen Södra, OlasjöhallenObbola IK/HCIBC IBF Dalen/Södra
— - —
FEBRUARI 2027
6 lör 11:30 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Röbäcks IF/Blå
— - —
20 lör 00:00 P12 IBF Dalen Södra, CarlslundshallenGimonäs Umeå IF/Väst IBF Dalen/Södra
— - —
20 lör 12:30 P12 IBF Dalen Södra, CarlslundshallenGimonäs Umeå IF/Väst IBF Dalen/Södra
— - —
28 sön 00:00 P12 IBF Dalen Södra, ErsängshallenErsboda SK IBF Dalen/Södra
— - —
28 sön 09:20 P12 IBF Dalen Södra, ErsängshallenErsboda SK IBF Dalen/Södra
— - —
MARS 2027
19 fre 19:15 P12 IBF Dalen Södra, Jubileumshallen TegIBF Dalen/Södra Gimonäs Umeå IF/CSÅ-TBO
— - —
Stötta Dalen
Stötta Dalen

Sponsorer

VEDEANLOSUmeå Outdoor FloorballUSC Umeå Scandic CupUmeå Floorball Festival
 

Våra huvudsponsorer:

UnihocBilspektrumBalticgruppenUmeå EnergiUmeå. Mer innebandy.VK
RF SISUSponsorhuset (Ume flyers)